Nanopro Collonil, impregnat w technologii Nano

Nanopro Collonil, innowacyjny impregnat w technologii Nano

Nanopro Collonil (o pojemności 400 ml to najnowszej generacji bezbarwny spray do impregnacji materiałów. Nowa innowacyjna formuła impregnatu z partykułami NANO zapobiega absorpcji wody i brudu. Środek ten stanowi ochronę materiałów najnowszych technologii dla skór gładkich, nubukowych, welurowych , tekstyliów oraz materiałów z Gore-Tex, Sympatex oraz wszystkich High-Tech przed przemakaniem

Nano mierzy się w jednej do minus 9 potęgi czyli jednej miliardowej metra. Zatem nanocząsteczki to rząd wielkości odpowiadający pojedynczym molekułom. Ponadto mogą one posiadać umiejętność samoorganizacji. Użycie nanostruktur m.in. wyraźnie zwiększa napięcie powierzchniowe materiałów wyjściowych takich jakże z powodu albo dzięki specyficznej strukturze powierzchni. Kiedy na powierzchnie spada kropla wody, jej kształt szybko ulega spłaszczeniu a woda wnika w materiał. Skutkiem tego buty są mokre. Kiedy natomiast na daną płaszczyznę naniesie się wodoodporną nanostrukturę ( Nanopro Collonil ) to kropla ta ze względu na zwiększone napięcie międzyfazowe przyjmie kształt kulisty ( nie spłaszcza się ). Dlatego też nie może osiadać na powierzchni materiału, czyli nie ma bezpośredniego kontaktu z danym zabezpieczonym Nanopro Collonil materiałem. W codziennym życiu do tej sytuacji dochodzi kolejny czynnik: brud. Już przy najmniejszym nachyleniu powierzchni impregnowanej ( w trakcie noszenia ) krople wody zostają wprawione w ruch. W przeciwieństwie do tradycyjnych technik impregnacji kropla nie sunie po prostu po materiale. Ze względu na znacznie wyższe napięcie powierzchniowe kropla stacza się, a przy tej okazji ciągnie za sobą cząsteczki brudu.

Jak używać nanopro Collonil?

Sposób użycia nie różni się zasadniczo od używania innych, tradycyjnych środków impregnujących.Można go z powodzeniem zastosować na nowoczesnych materiałach typu Gore Tex, Sympatex, bowiem nanocząsteczki nie wnikają w materiał Hight Tex i nie pozostawiają śladów. Impregnat Nanopro Collonil wystarczy równomiernie nanieść z odległości około 20-30 cm na powierzchnię zabezpieczanego materiału. Efekty czyszczące są szczególnie ważne w przypadku obuwia, które każdego dnia jest wystawiane na skrajne obciążenia. Wówczas oprócz działania impregnacyjnego, wyjątkowe znaczenie ma odporność nanostruktury na brud.

W przypadku mniejszych powierzchni np. do butów zalecamy stosowanie kremu impregnującego Nano Cream Collonil. Z praktycznej tubki zakończonej gąbką do nakładania i wcierania. I tym razem środek należy równomiernie nałożyć na powierzchnię i pozwolić chwilę zadziałać. Potem wystarczy lekko wypolerować bawełnianą szmateczką Collonil, co sprawi wyjątkowe wrażenie.

Twoje buty wolą Collonil

Film video o Nanopro Collonil

Zobacz produkty, które proponujemy

Nano krem do butów, bezbarwny, Nanocream, Collonil, 50 ml Nano krem do butów, bezbarwny, Nanocream, Collonil, 50 ml

w magazynie Collonil
0 1 2 3 4 0  recenzji

28,90 zł
Nano Pro Collonil, impregnat Nanopro do butów, 400 ml Nano Pro Collonil, impregnat Nanopro do butów, 400 ml

ostatnia(-e) szt. Collonil
0 1 2 3 4 6  recenzji

59,90 zł

Komentarze (1)

    • Teresa T
    • 2019-03-31 07:05:30
    Impregnat jest bardzo wydajny, doskonale impregnuje, zabezpiecza przed wodą. Buty dłużej pozostają czyste, ponieważ bud nie osiada na butach. Polecam oczywiście tem impregnat.

Nowy komentarz